chcesz posłuchać? będę gadał…

06/09/2010 — komentarze 2

Artur, siedzisz w tej sprzedaży, znasz się, to może mógłbyś i mi coś podpowiedzieć ? w ten sposób zazwyczaj zaczynają rozmowę moi znajomi, którzy zajmują się sprzedażą i chcą abym im coś doradził lub jakoś pomógł. Nie zdarzyło mi się jeszcze chyba, żebym odmówił. Nie wiem, czy to dobry znak, ale nie będę teraz tego roztrząsał? Jak sięgnę pamięcią w przeszłość, to już całkiem sporo takich spotkań odbyłem. Z reguły było tak, że umawialiśmy się na półtorej godziny, a kończyliśmy po trzech lub czterech i wciąż mieliśmy poczucie, że moglibyśmy rozmawiać dłużej. Było inspiracyjnie, często z jajem i kupą śmiechu, a czasami cholernie poważnie, ale zawsze spotkanie kończyło się mniej więcej tak: Noooo?. To teraz wiem co robić! Widzę, gdzie chrzaniłem sprawę. Otworzyłeś mi oczy itp. Dobra, wiem? może trochę nieskromnie, ale przecież nie będę ściemniał tylko po to, żeby wyjść na grzecznego i skromnego.

Po co o tym piszę? Postanowiłem, że rozszerzę tę inspiracyjno-ewangelizatorską działalność. Oto mój chytry plan. Każdego miesiąca przeznaczę 1-2 dni na spotkania z zainteresowanymi osobami, grupami, firmami, stowarzyszeniami itp., które zechcą porozmawiać o sprzedaży i pokrewnych tematach. Za darmo i bez zobowiązań. Za to z otwartością i na luzie. Treść i forma spotkania jest do ustalenia ? w znacznej mierze zależy od was.

 

O czym możemy rozmawiać?
Generalnie o wszystkim, co w jakiś sposób związane jest ze sprzedażą:
– metody sprzedaży,
– techniki sprzedaży,
– proces sprzedaży,
– problemy, wyzwania, trudności,
– klienci, obsługa klienta, budowanie relacji,
– zarządzanie sprzedażą,
– organizacja sprzedaży itp.
Jeżeli jest coś, o czym chcesz porozmawiać, a nie wymieniłem tego w powyższej liście, to odezwij się ? rozważymy sprawę indywidualnie.

 

Dla kogo te spotkania?
Dla wszystkich, którzy mają (chcą mieć) jakiś związek ze sprzedażą:
– sprzedawcy,
– menedżerowie sprzedaży,
– dyrektorzy sprzedaży,
– zarządzający firmami,
– niesprzedający sprzedawcy :) ? osoby, które nie cierpią nazywać się sprzedawcami, a mimo wszystko coś sprzedają ? swoją wiedzę, umiejętności, usługi, efekty pracy twórczej; mam tutaj na myśli freelancerów, samodzielnych specjalistów, konsultantów, artystów itp.

 

W jakiej formie?
Prezentacja, dyskusja, krótki warsztat lub inna forma, którą sobie ustalimy. Możesz nasze spotkanie (moje wystąpienie) zorganizować specjalnie, albo przy okazji jakiegoś zaplanowanego już wydarzenia: konferencja, wyjazd firmowy, spotkanie integracyjne zespołu, cotygodniowe spotkanie sprzedażowe itp.

Póki co, ograniczenie jest jedno ? nie może to być szkolenie.

 

Gdzie? U ciebie :)

 

Co trzeba zrobić?
Napisz do mnie. Adres email znajdziesz w zakładce Kontakt.

W mailu podaj:
– gdzie i kiedy proponujesz spotkanie/wystąpienie?*
– w jakiej formie: prezentacja, dyskusja, inne??
– jaka będzie grupa, kto będzie odbiorcą?
– czym się zajmujecie, co sprzedajecie?
– z jakimi problemami, trudnościami w sprzedaży mierzycie się na co dzień?
– dlaczego zdecydowaliście się na spotkanie?

* Terminy spotkań będę akceptował w miarę możliwości mojego kalendarza. Jeżeli dany dzień będę miał zajęty, mogę zaproponować inną datę.

 

Jakie są koszty?
Za samo spotkanie (wystąpienie) nie będę pobierał żadnych opłat.
Jeżeli spotkanie będzie w Warszawie lub okolicach ? przyjadę na własny koszt.
Jeżeli spotkanie będzie gdzieś dalej, a ja przy okazji będę w pobliżu ? dotrę na własny koszt.
Jeżeli będę musiał gdzieś dojechać (pow. 50km) ? poproszę o zwrot kosztów dojazdu.
Jeżeli będzie wymagany nocleg ? jego koszt będzie po twojej stronie.

UWAGA!!! Dodatkowym kosztem spotkania jest zaangażowanie i otwartość! Oczekuję, że uczestnicy będą brali czynny udział w spotkaniu i że będą mieli otwarte głowy  – oczywiście nie w dosłownym sensie, bo wtedy mogłoby być ciężko z uzyskaniem uwagi publiczności?

 

Jaki będzie efekt?
Nie gwarantuję żadnego efektu. Nie zagwarantuję, że wasze życie zmieni się po naszym spotkaniu, że przez weekend wasz wynik sprzedaży wzrośnie o 100%, że wyjdziecie z opadem szczeny i jednym wielkim wow! w oczach, że nagle staniecie się super-sprzedawcami?

Mogę dać wam inspirację. Może pokażę inne, ciekawe podejście do sprzedaży. Podzielę się swoją wiedzą i sprzedażowym punktem widzenia. Opowiem o swoich doświadczeniach.

Jakie będą efekty naszego spotkania w dużej mierze zależy od was i tego co zrobicie po nim? :)
Ufff? ależ się wykręciłem?

 

No cóż. To tyle. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, na które nie odpowiedziałem w tekście ? napisz lub zadaj pytanie w komentarzach.

 

Teraz pozostaje mi tylko powiedzieć ZAPRASZAM!!!
?i może do zobaczenia.

 

P.S.
Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z mojej oferty prześlij mu proszę informację o tym.
Jeżeli masz stronę, albo prowadzisz bloga, to zamieść tam linka do tego wpisu. Dziękuję.

 

Artur Kuć

Posts Facebook

Trackbacks and Pingbacks:

  1. a Ty sprzedajesz? | PRawdziwy dialog z rzeczywistością... - 10/09/2010

    […] http://www.salesguru.pl/index.php/2010/09/chcesz-posluchac-bede-gadal/ […]

  2. projekt: zarobić – szukam współpracowników | auditlog.pl - 15/09/2010

    […] razu deklaracji) zaangażowania się w taki projekt? Napisz do mnie. Spotkajmy się i pogadajmy. (pomysł luźnych spotkań – przyznaję się bez bicia – kopiuję od Artura ‘SalesG…). Miejsca spotkań: w tygodniu Warszawa, weekendami Częstochowa, czasem […]

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*