Olej stado. Bądź Czarną Owcą!

21/09/2009 — komentarze 3

Czasami wystarczy jedno zdanie? Dalej, tok skojarzeń biegnie już automatycznie – jakby umysł sam chciał naprowadzić nas na jakieś rozwiązanie. Tak też było tym razem. Komentarz wpisany w serwisie internetowym (flaker.pl) i dobrze wszystkim znany zwrot ?czarna owca?.

Oczywiście ? różnie może się kojarzyć. Z jednej strony czarna owca, to ktoś, kto został wykluczony z danej grupy, jakoś napiętnowany, odsunięty, ale z drugiej? z drugiej strony, to taka osoba, o której mówi całe stado ? bo przecież czarna owca wzbudza kontrowersje, zachowuje się inaczej niż wszyscy wokoło, ma inne poglądy – być może jest także nieprzewidywalna, kreatywna, twórcza?
No właśnie! To jest to! Idealne określenie na odzwierciedlenie sposobu działania w sprzedaży.

Bądź Czarną Owcą! 

Olej stado! Bądź Czarną Owcą!

Wyróżnij się spośród bezmyślnie pędzącego w tym samym kierunku stada owiec (a może baranów). Znajdź swoją drogę. Zrób coś inaczej, olej stado! O tak? zostaniesz zauważony. Na początku prawdopodobnie przez samo stado. Na pewno nie poskąpią ci złośliwości i krytycyzmu. Na pewno nie omieszkają napiętnować i wyśmiać twoją inność. Najgorsze co możesz zrobić w tym momencie, to wrócić do stada ? wtedy przegrasz. Pamiętaj, że jesteś Czarną Owcą Sprzedaży ? idź pod prąd, a na pewno dostrzegą cię ci najważniejsi ? twoi klienci. Bardzo łatwo będą cię zapamiętywać. Będą o tobie mówić. Będziesz bardziej wyrazisty niż całe stado baranów na rynku.

Bądź Czarną Owcą Sprzedaży!

Jestem Czarną Owcą!

Będąc czarną owca możesz wiele zyskać w relacjach z klientami, wyróżnić się, zbudować swoją osobistą markę. Z drugiej strony bycie czarną owcą może być trudne i ryzykowne ? szczególnie na początku, gdy trzeba będzie zderzyć się z opinią stada i podnieść z kliku(-nastu) porażek.

Czy stać Cię na to, aby być Czarną Owcą Sprzedaży? Masz tyle odwagi?

Wątpię? ale jeżeli wciąż się upierasz, to na początek zastanów się: co takiego możesz zacząć robić inaczej, żeby zostać Czarną Owcą Sprzedaży?

Już wiesz? Dalej jest prosto. Zacznij to robić! Teraz!

 

Artur Kuć

Posts Facebook

3 komentarze do wpisu Olej stado. Bądź Czarną Owcą!

  1. absolutnie pozytywna prowokacja z tą „czarną owcą” :)))

Trackbacks and Pingbacks:

  1. Kampania informacyjna „Olej stado! Bądź czarną owcą” | Bibla - 25/11/2011

    […] Należy tu wyjaśnić, że samo hasło zostało zaczerpnięte z tytułu tekstu zamieszczonego na tej stronie.Autorem jest: Pan Artur Kuć, który wyraził zgodę na użycie go w celach niekomercyjnych na […]

  2. przedborskie ZOO | Przedbórz – Forum Blogerów - 28/09/2013

    […] http://salesguru.pl/index.php/2009/09/olej-stado-badz-czarna-owca/ […]

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*