Grawitacja

21/12/2008 — Hej, no skomentuj ten wpis...

Grawitacja, nazywana czasami ciążeniem powszechnym, to jedno z czterech oddziaływań podstawowych wyróżnianych przez fizykę. Oddziaływanie grawitacyjne jest zależne od masy posiadanej przez poszczególne ciała i od odległości między nimi. (źródło: Wikipedia)

Chodzi mi ostatnio po głowie pojęcie grawitacji ? chociaż nie w czysto naukowym rozumieniu. Raczej w odniesieniu do tego, jakie siły ciążenia działają w naszym życiu. Co sprawia, że trudno jest nam wprowadzać zmiany? Co powstrzymuje przed ?oderwaniem się od ziemi? i spojrzeniem na świat z innej perspektywy? Grawitacja. Ludzka grawitacja, którą wytwarzają przedmioty, osoby, praca, pieniądze, nawyki oraz inne otaczające nas elementy. Każdy z nich generuje jakąś część siły ciążenia.
Co w Twoim przypadku najbardziej trzyma Cię przy ziemi? Praca, pieniądze, znajomi, którzy mówią, że nowy pomysł i tak nie wypali, czy może kredyt na mieszkanie lub samochód? Które z otaczających ?ciał? ma największą masę i nie pozwala Ci się wzbić ponad rutynę?
Oczywiście nie sugeruję wyzbycia się wszystkiego i rozpoczęcia życia pustelnika ? chociaż mogłaby to być całkiem kusząca opcja? Raczej chodzi o zastanowienie się nad tym, w jaki sposób grawitacja nas ogranicza i co można zrobić, żeby stać się lżejszym?

A co to wszystko ma wspólnego ze sprzedażą?
Czy nie zdarza się czasami tak, że podczas rozmowy z klientem grawitacja powstrzymuje Cię przed wejściem w jego świat? Myślisz tylko o domknięciu sprzedaży i czekającej prowizji. Na ile grawitacja sprawia, że mówisz wciąż o sobie i swoim produkcie, zamiast posłuchać i dowiedzieć się, co trapi potencjalnego klienta?

Zbliżają się świąteczne urlopy. Znajdź chwilę dla siebie. Usiądź z kartką i ołówkiem, a następnie zrób listę elementów składających się na Twoją osobistą grawitację. Wyobraź sobie, że każdy z tych elementów ma określoną masę (np. w kilogramach) ? zapisz ją obok i zsumuj.
Teraz wyobraź sobie, że możesz tę ciążącą masę zmniejszyć o połowę. Co staje się wtedy możliwe? Jakie zmiany możesz wprowadzić w swoim życiu? Jak to wpływa na podejmowane decyzje, wybory i Twoją niezależność? Jak będziesz wtedy rozmawiać ze swoimi klientami?

Zapisz to wszystko i zacznij odrywać się od ziemi?
Wysokich lotów!

Artur Kuć

Posts Facebook

Jeszcze nie ma komentarzy.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*